ABC dla podróżujących

Dla osób podróżujących za granicę przypominamy o:

  • wcześniejszym upewnieniu się co do miejsca i godziny odjazdu (z Głównego Dworca PKS stanowisko "M" lub z Dworca Lokalnego - dawny Dworzec Podmiejski, ze stanowiska 2 lub 6)
  • zapoznaniu się z oznaczeniem autokaru (kurs lub numer linii drukuje się na bilecie), co znacznie ułatwia odszukanie właściwego autobusu
  • wcześniejszym oczekiwaniu na przyjazd przewoźnika (10-20 minut przed planowaną godziną wyjazdu)
  • posiadaniu odpowiednich dokumentów (w przypadku wyjazdu za granicę - bilet oraz dowód osobisty lub paszport, ewentualnie wymagane dokumenty przez służbę celną)
  • przestrzeganiu zasad dotyczących przewożonych bagaży - standardowa waga do 25 kg (bagaż główny) plus bagaż podręczny do 7 kg.

 

UWAGA - każdy przewoźnik ma swój regulamin dotyczący przewożonych bagaży, do którego należy się zastosować. Wszelkie informacje na ten temat otrzymuje pasażer podczas zakupu biletu. Każdy z przewoźników ma swój regulamin, którego należy przestrzegać.

 

Przypominamy, że dowód osobisty umożliwia podróżowanie wyłącznie w granicach Unii Europejskiej. Przed podróżą należy upewnić się, czy trasa przejazdu autokaru nie wiedzie przez kraje nie należące do UE. W takim przypadku podróż JEDYNIE z dowodem osobistym nie będzie możliwa.

 

UWAGA - nie ponosimy odpowiedzialności, jeśli pasażer podróżujący w kierunku wschodnim zostanie wysadzony i zatrzymany przez Służby Celne. 

 

 
Biuro EUROBUS PKS Rzeszów S.A.
ul. Grottgera 1
35-959 Rzeszów
Czynne od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 - 16:30
Tel.:
17 852 64 98
Atrakcyjna oferta reklamy na naszych autobusach

© 2024  |  PKS w Rzeszowie S.A.

35-959 Rzeszów, al. Wyzwolenia 6
+48 17 8632192  |  sekretariat@pks.rzeszow.pl

Projekt i realizacja MYKK