ABC dla podróżujących

Dla osób podróżujących za granicę przypominamy o:

  • wcześniejszym upewnieniu się co do miejsca i godziny odjazdu (z Głównego Dworca PKS stanowisko "M" lub z parkingu przed dworcem PKP - 100 m od Dworca PKS, po przeciwnej stronie stanowisk)
  • zapoznaniu się z oznaczeniem autokaru (opis trasy lub numer linii drukuje się na bilecie), co znacznie ułatwia odszukanie właściwego autobusu
  • wcześniejszym oczekiwaniu na przyjazd przewoźnika (10-20 minut przed planowaną godziną wyjazdu)
  • posiadaniu odpowiednich dokumentów (w przypadku wyjazdu za granicę - bilet oraz dowód osobisty lub paszport)
  • przestrzeganiu zasad dotyczących przewożonych bagaży - standardowa waga do 25 kg (bagaż główny) plus bagaż podręczny do 5 kg
  • w przypadku kursów za granicę ważny jest paszport szczepienia na COVID-19, potwierdzenie szczepienia w formie pisemnej, w przypadku braku szczepienia test zrobiony na 48 godzin przed wyjazdem lub posiadanie karty ozdrowieńca.

 

UWAGA - każdy przewoźnik ma swój regulamin dotyczący przewożonych bagaży, do którego należy się zastosować. Wszelkie informacje na ten temat otrzymuje pasażer podczas zakupu biletu.

 

Przypominamy, że dowód osobisty umożliwia podróżowanie wyłącznie w granicach Unii Europejskiej. Przed podróżą należy upewnić się, czy trasa przejazdu autokaru nie wiedzie przez kraje nie należące do UE (np. Szwajcarię). W takim przypadku podróż z dowodem osobistym nie będzie możliwa. Dodatkowo wymagane jest posiadanie ważnego paszportu.

 

Pasażerowie podróżujący w kierunku wschodnim (np. Ukraina, Białoruś) muszą posiadać ważny paszport - data ważności musi wynosić co najmniej 6 miesięcy.

 

Oraz dokumenty związane z obostrzeniami COVID-19.

 
Biuro EUROBUS PKS Rzeszów S.A.
ul. Grottgera 1
35-959 Rzeszów
Czynne od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 - 16:30
Tel.:
17 852 64 98
Atrakcyjna oferta reklamy na naszych autobusach

© 2023  |  PKS w Rzeszowie S.A.

35-959 Rzeszów, al. Wyzwolenia 6
+48 17 8632192  |  sekretariat@pks.rzeszow.pl

Projekt i realizacja MYKK