ABC dla podróżujących

Dla osób podróżujących za granicę przypominamy o:

  • wcześniejszym upewnieniu się co do miejsca i godziny odjazdu (z Głównego Dworca PKS stanowisko "M" lub z parkingu przed dworcem PKP - po przeciwnej stronie Dworca PKS)
  • zapoznaniu się z oznaczeniem autokaru (opis trasy lub numer linii drukuje się w bilecie), co znacznie ułatwia odszukanie właściwego autokaru
  • wcześniejszym zgłoszeniu się do odprawy biletowo-bagażowej (10-20 minut przed planowaną godziną wyjazdu). Pakowanie bagażu bardzo ułatwia wcześniejsze oklejenie go karteczką z imieniem, nazwiskiem i trasą przejazdu,
  • posiadaniu odpowiednich dokumentów (bilet oraz dowód osobisty lub paszport)
  • przestrzeganiu zasad dotyczących przewożonych bagaży - standardowa waga do 25 kg (bagaż główny) plus baraż podręczny 5 kg)
  • odpowiednich dokumentów (bilet oraz dowód osobisty lub paszport).

 

UWAGA - każdy przewoźnik ma swój regulamin dotyczący przewożonych bagaży, do którego należy się zastosować. Wszelkie informacje na ten temat otrzymuje pasażer podczas zakupu biletu.

 

Przypominamy, że dowód osobisty umożliwia podróżowanie wyłącznie w granicach Unii Europejskiej. Przed podróżą należy upewnić się, czy trasa przejazdu autokaru nie wiedzie przez kraje nie należące do UE (np. Szwajcarię). W takim przypadku podróż z dowodem osobistym nie będzie możliwa. Dodatkowo wymagane jest posiadanie ważnego paszportu.

 

Pasażerowie podróżujący w kierunku wschodnim (np. Ukraina, Białoruś) muszą posiadać ważny paszport - data ważności musi wynosić co najmniej 6 miesięcy.

 

Dla osób korzystających z połączeń międzynarodowych, zamieszczamy poniżej tablicę informującą o odjazdach i przyjazdach autokarów TYLKO z Dworca Głównego w Rzeszowie Stanowisko „M”.

Atrakcyjna oferta reklamy na naszych autobusach
Biuletyn Informacji Publicznej © 2021  |  PKS w Rzeszowie S.A.
35-959 Rzeszów, al. Wyzwolenia 6
Tel.: +48 17 8632192, Fax: +48 17 8636224
Projekt i realizacja MYKK